Çin aşısı Sinopharm ne kadar etkilidir?
How effective is the Chinese vaccine Sinopharm?

Şubat ayı başlarında, Çin laboratuvarı genel aşı etkililik oranının enfeksiyonları önlemede yaklaşık% 50 ve tıbbi müdahale gerektiren vakaları önlemede% 80 olduğunu bildirdi.
Türkiye ve Endonezya’da aşı sonuçları:
İki ülkedeki sonuçlar, aşının güvenli olduğunu ve tüm yaş gruplarından insanlar üzerinde bağışıklık etkisi olduğunu gösteriyor ve Şubat 2021’de Türkiye’deki Çin aşılama sonuçları, aşının% 91,25 oranında etkili olduğunu, Endonezya ise yalnızca % 65.3.
Şili’de aşı sonuçları:
Nisan 2021’in ortalarında, Şili’de Çin aşısı üzerinde yapılan bir araştırma, şiddetli korona vakalarını önlemede ve bunlarla yüzleşmede ve ölümü önlemede çok etkili olduğunu doğruladı.
Kamboçya’da aşılamanın sonuçları:
Daha önce Kamboçya Sağlık Bakanlığı sözcüsü ve Dışişleri Bakanı Çin aşısının güvenli, etkili olduğunu ve ciddi yan etkilerinin olmadığını açıklamıştı.
Hipotermi, hafif kaşıntı, kızarıklık, enjeksiyon bölgesinde şişlik ve baş ağrısı, ateş, enjeksiyon bölgesinde sertlik ve kızarıklık gibi diğer yan etkiler gibi sadece birkaç hafif ve orta yan etki vakası vardı.
Tüm raporlar, Çin aşısının avantajlarından birinin, diğer aşılardan farklı olarak kolayca taşınması ve depolanması olduğunu belirtti:
Pfizer gibi bazıları düşük sıcaklıklarda depolama gerektiren Moderna, Pfizer ve Astarasica 70 santigrat dereceye ulaşıyor.
BAE, Bahreyn ve Mısır’da aşılama sonuçları:
Sinopharm, 11 Ekim 2020’de Ağ üzerinden yaptığı açıklamada
Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır’da yapılan aşılardan elde edilen veriler, yan etkiler hakkında herhangi bir ek bilgi verilmeksizin “beklenenden daha iyi”.
Çin’de aşılamanın sonuçları:
Aslında, Çin aşısı uluslararası kuruluşlar tarafından onaylanmasa da, aşı, Temmuz 2020’de Çinli yetkililer tarafından yetkilendirilen acil durum kullanım programının bir parçası olarak Çin halkına veriliyor.
Aşılamadan sonra (aşının yapıldığı yerde ateş, ağrı, kızarıklık ve şişlik ve ciddi yan etkilerin olmaması gibi) bazı hafif yan etkiler meydana geldi.

Brezilya’da aşılamanın sonuçları:
Özellikle Brezilya’da yapılan aşı sonuçlarına göre Çin aşısının önleme açısından Batıdakilerin gerisinde kaldığını belirten Brezilya açıklamalarının ortaya çıkması,% 50’yi geçmedi.
Medya savaşı.
Koronavirüsün yayılmasından bir yıl sonra, Çin medyası ve yetkililer diğer ülkeleri suçlamak ve Batı aşılarına olan güveni zayıflatmak için bir dizi açıklama yapıyor, aslında Pekin zaten propaganda savaşı ve aşı savaşında Moskova’ya gidiyor. .
Çinli bilim adamları, Avrupalıların “yaşlıların ölümüyle bağlantılı aceleci Amerikan aşılarını” reddetmeleri gerektiğini söyledi.
Söylemeye gerek yok, Koronavirüsün Çin’de doğduktan sonra dünyaya geniş çapta yayılmasından bir yıldan fazla bir süre sonra, başka bir Çin’in diğer ülkeleri pandemiden suçlama ve Batı aşılarına olan güveni zayıflatma girişiminin bir parçası olarak çelişkili raporlar ortaya çıktı.
Wuhan’daki Dünya Sağlık Örgütü’nden bir ekip virüsün kökenini araştırmaya çalışırken, çizgileri bulanıklaştırmayı amaçlayan yeni saldırının tamamen ortaya çıkması tesadüf görünmüyor ve Çin aşıları hakkındaki şüpheler klinik verilerden sonra arttı. Açıkça reklam yapmadan Batı aşılarındakine benzer yan etkilerin varlığını gösterdi.
Görünüşe göre propaganda ile gerçeklik arasında köprü kurulması gereken bir boşluk var, bu yüzden Çin hükümeti propaganda makinesinin tepkisi Batı aşılarını gözden düşürmeye çalışmak ve bunun tersi de geçerli.
Hazırlayan: Bilimsel Otorite.

Close Bitnami banner
Bitnami